Fortuna 1.liga: Zwycięstwo Chrobrego

Polska 1 Liga

Chrobry Głogów wygrał ze Stalą Rzeszów w pierwszym, sobotnim meczu 23. kolejki Fortuna 1.liga. W całym meczu niewiele się działo, jednak końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca.

Chrobry wygrywa ze Stalą Rzeszów w pierwszym z sobotnich meczów na pierwszoligowych boiskach. To pierwsze zwycięstwo zespołu z Głogowa w rundzie wiosennej Fortuna 1.liga.

W całym meczu niewiele jednak działo. Przez prawie 90 minut akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Nieco lepiej wyglądała Stal, która jako jedyna w drugiej połowie oddała celne uderzenie w kierunku bramki gości.

Potem jednak worek z bramkami się rozwiązał i to samej końcówce. Najpierw w 89. minucie Kacper Tabiś trafił do siatki, jednak głogowianie cieszyli się z prowadzenia nieco ponad… minutę. Sebastien Thill błyskawicznie wyrównał wynik i w Głogowie mocno zapachniało remisem.

Bohaterem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry okazał się Dawid Hand, trafiając na 2:1 dla Chrobego.

Zwycięstwo Chrobrego ma niewątpliwie spory wpływ na dolny układ tabeli, ponieważ zespół Piotra Plewni wskoczył na 13. miejsce i zwiększył przewagę nad strefą spadkową.