Fortuna 1 liga: Przełamanie Podbeskidzia

Podbeskidzie z pierwszym zwycięstwem na wiosnę. Górale ograli 2:1 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w 25. kolejce Fortuna I ligi.

Sześć meczów z rzędu bez wygranej i basta. Po czterech porażkach i dwóch remisach walczące o utrzymanie Podbeskidzie wreszcie uzyskało komplet punktów. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali 2:1 faworyzowany Bruk-Bet.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gości z Niecieczy, którzy już w 11. minucie otworzyli wynik za sprawą Tarasa Zawiśkyja. Jak się potem okazało, były to jednak tylko miłe złego początki, ponieważ w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Najpierw w 74. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Bida, a następnie w doliczonym czasie gry Daniel Mikołajewski z rzutu karnego dał Góralom cenne zwycięstwo i jeszcze cenniejsze trzy punkty.

Po 25. kolejkach Fortuna I ligi, Podbeskidzie zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 21 oczek, tracąc do bezpiecznej pozycji cztery punkty. Termalica jest sklasyfikowana na 13. miejscu z 29 punktami.