Fiorentina remisuje przed meczem z Lechem!

Fiorentina zremisowała ze Spezią 1:1 w 29. kolejce włoskiej Serie A, tuż przed starciem z Lechem Poznań w Lidze Konferencji Europy. Główne role w tym meczu odegrali polscy zawodnicy.

Remis na Stadio Artemio Franchi. Fiorentina zremisowała na własnym obiekcie ze Spezią 1:1, tym samym kończąc świetną passę zwycięstw na ligowej ścieżce.

Już w 25. minucie Fiorentina prowadziła na sprawą… samobójczego trafienia Przemysława Wiśniewskiego. Polski obrońca występujący na pozycji defensora w Spezii niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki i sprezentował trafienie rywalowi.

Jeszcze w pierwszej połowie wynik wyrównał M’bala Nzola. Asystę przy trafieniu Angolczyka zanotował Bartłomiej Drągowski! Polski bramkarz posłał długą piłkę w kierunku swojego kolegi z drużyny i ten wykorzystał dogranie „Drążka”.

To pierwsza strata punktów Fiorentiny od 19 lutego. Florencki zespół jest na 8. miejscu w tabeli.

Spezia wciąż trzyma dystans nad strefą spadkową. W tym momencie jest na 17. pozycji.