Festiwal nieskuteczności Bayernu

Ligi w Europie Bundesliga

Bayern Monachium nie może wygrać meczu w 2023 roku. W drugim spotkaniu po wznowieniu ligi Bawarczycy znów remisują, tym razem z FC Koeln.

O kryzysie nie ma mowy, jednak sytuacja w środowisku Bayernu może niepokoić. Zawodnicy Juliana Nagelsmanna po ostatnim remisie z RB Lipsk dzielą się punktami z FC Koeln. „Kozły” zremisowały na Allianz Arenie 1:1.

Wynik wcale nie oddaje przebiegu tego spotkania. Bayern miał zdecydowaną przewagę i oddał znacznie więcej strzałów w kierunku bramki. Ponadto gospodarze mieli bardzo dużo okazji strzeleckich, jednak nie potrafili ich wykorzystać.

Koeln miało raptem jedną akcję w tym meczu i to zakończoną golem. Już w 4. minucie goście prowadzili po bramce Ellyesa Skhira.

Honor Bayernu uratował Joshua Kimmich. Niemiecki zawodnik trafił do siatki w 90. minucie meczu i dał remis swojej drużynie.

Przewaga Bayernu w lidze topnieje. W tym momencie Bawarczycy mają 4 oczka więcej od drugiego RB Lipsk.

FC Koeln ma za sobą kolejny, bardzo udany mecz. Piłkarze Steffena Baumgarta są na 9. miejscu w tabeli.