FC Koeln nie leży BVB

Ligi w Europie Bundesliga

Na zamknięcie dwudziestej siódmej kolejki Bundesligi FC Koeln zremisowało z Borussią Dortmund. To kolejny dowód na to, że w ostatnim czasie Kozły są dla BVB wymagającym rywalem.

Reyna nie pomógł BVB w sięgnięciu po trzy punkty. (fot. Reuters)

O ile w pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie dortmundczycy wygrali 2:0, o tyle w poprzednich rozgrywkach nie pokonali ekipy z Kolonii ani razu. W rundzie jesiennej przegrali, na wiosnę zremisowali.

Dziś też sięgnęli tylko po jeden punkt, choć już w 8. minucie objęli prowadzenie. Marius Wolf wykorzystał podanie Jude’a Bellinghama i zdobył swoją trzecią bramkę w trwającym sezonie.

Od 36. minuty znów był jednak remis. Do siatki trafił Sebastian Andersson, któremu asystował Anthony Modeste. Więcej goli nie padło.

Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Do Bayernu Monachium traci sześć oczek. FC Koeln jest siódme.