Pilka nozna Kobiet Eliminacje do Mistrzostw Europy 2025

Ewa Pajor
Credit: Marcin Bulanda / PressFocus

Polska Reprezentacja Polski

Euro coraz bliżej. Polki pokonały Rumunki

Reprezentacja Polski kobiet pokonała 2:1 reprezentację Rumuni w pierwszym meczu półfinału baraży o awans na Euro 2025. Polki miały inicjatywę, lecz spotkanie mogło potoczyć się różnie.

Pierwsza połowa padła łupem Rumunek, mimo lepszych statystyk Polek. Wyszły one na prowadzenie w 18. minucie po golu Ioany Balacenau. Podopieczne Niny Patalon nie były w stanie odpowiedzieć przed przerwą i schodziły do szatni z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron rywalki Polek mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 51. minucie bramkarka Kinga Szemik dopuściła się faulu na Cristinie Carp i sprokurowała rzut karny. Udało się jej jednak obronić jedenastkę wykonywaną przez Florentinę Olar-Spanu. Z czasem boiskowe wydarzenia zaczęły przebiegać po myśli Polek. W 73. minucie uderzeniem z 16. metra doprowadziła Natalia Padilla-Bidas. Po 16 minutach w polu karnym rywali sfaulowana przez Marię Ficzay została Ewa Pajor. Obrończyni została ukarana czerwoną kartką, zaś napastniczka Barcelony podeszła do rzutu karnego i pewnie zamieniła go na bramkę. Rumunki już nie odpowiedziały i spotkanie zakończyło się wygraną Polek.

Rewanż odbędzie się 29 października o godzinie 18:00 w Gdańsku. Zwycięzca tego dwumeczu zagra w finale baraży ze zwycięzcą pojedynku Słowenia-Austria. W tej parze w pierwszym spotkaniu 3:0 wygrały reprezentantki Austrii.

Euro 2025 odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Szwajcarii. (AC)