Kwadwo Duah (Switzerland) bejubelt seinen Treffer zum 0:1 waehrend des Spiels der UEFA EURO 2024 - Gruppe A zwischen Ungarn und Schweiz, Stadion Köln am 15. June 2024 in Köln, Deutschland. (Foto von Marco Steinbrenner/DeFodi Images)

Kwadwo Duah (Switzerland) celebrates after scoring his teams first goal during the UEFA EURO 2024 - Group A match between Hungary and Switzerland at Cologne Stadium on June 15, 2024 in Cologne, Germany. (Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images)
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY SZWAJCARIA - WEGRY
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Statystyki meczu Węgry-Szwajcaria. Szwajcarska precyzja

Szwajcarzy pewnie pokonali Węgrów 3:1. Kluczem do zwycięstwa piłkarzy Murata Yakina była skuteczność i precyzja.

Maciej Kanczak

To nie był wybitny występ Szwajcarów. Na bramkę Petera Gulacsiego oddali co prawda 15 uderzeń, ale nieco tylko połowa była celna. Helweci zaimponowali precyzją przede wszystkim w pierwszej połowie, kiedy trzy strzały w światło bramki zostały zamienione na dwa gole, przy xG wynoszącym 1,33. Dla porównania, ich rywale zdobyli się tylko na jeden celny strzał, w dodatku niezbyt groźny.

W drugiej połowie, sytuacja była podobna. Cztery uderzenia, xG 1,17. Szwajcarzy zatem wykorzystali te okazje, które po prostu musieli wykorzystać. Podobnie było z Węgrami, którzy wykorzystali jeden, jedyny celny strzał.