Jamal Musiala (Germany) bejubelt sein Tor, UEFA EURO 2024 - Group A, Germany vs Hungary, Arena Stuttgart am 19. June 2024 in Stuttgart, Deutschland. (Foto von Silas Schueller/DeFodi Images)

Jamal Musiala (Germany) celebrates his goal, UEFA EURO 2024 - Group A, Germany vs Hungary, Arena Stuttgart on June 19, 2024 in Stuttgart, Germany. (Photo by Silas Schueller/DeFodi Images)
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA

---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Niemcy znów triumfują! Gospodarze awansowali do fazy pucharowej!

Reprezentacja Niemiec notuje swoje drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Gospodarze tym razem wygrali z Węgrami 2:0 i już zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Euro 2024!

Maciej Łanczkowski

Niespodzianki w drugim, środowym meczu nie było. Reprezentacja Niemiec pokonała Węgrów 2:0, umocniła się na prowadzeniu w Grupie A i ma bardzo duże szanse na awans do następnego etapu rozgrywek.

Niemcy mieli jednak znacznie trudniejsze zadanie niż kilka dni wcześniej i nie było lekkiego spacerku jak w meczu ze Szkocją. Węgrzy od samego początku stawiali opór faworytom do medalu, już w pierwszych minutach „goście” mogli objąć prowadzenie, ale skuteczną interwencją błysnął Manuel Neuer. Później bramkarz reprezentacji Niemiec spektakularnie wybronił rzut wolny wykonywany przez Szaboszlaia.

Piłkarze Węgier przez dłuższy czas grali bardzo dobrze, jednak z biegiem czasu uchodziło z nich powietrze. W 22. minucie Jamal Musiala otworzył wynik spotkania. Po raz kolejny doszło do kabaretu pod bramką Węgier i szeregu błędów defensywy „Madziarzy”. Musiala znalazł się w odpowiednim miejscu i kopnął na tyle precyzyjnie, że piłka znalazła się w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Roland Sallai trafił do siatki, ale jego gol nie został uznany przez pozycję spaloną, dlatego sędzia Danny Makkelie zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Niemców.

Druga połowa była już jednostronna. Niemcy bardzo długo otrzymywali się przy piłce i misternie tkali swoje sytuacje. W 67. minucie do siatki trafił Ilkay Gundghan i gol zawodnika FC Barcelony ustawił wynik spotkania na 2:0.

Reprezentacja Niemiec jest już pewna awansu do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Sytuacja Węgier jest znacznie gorsza. Po dwóch meczach mają zerowy dorobek punktowy i małe szanse na awans do drabinki pucharowej.