Euro 2024

EURO 2024: Kolejny, znakomity mecz! Albańczycy wyrwali remis z rąk Chorwatów!

W Hamburgu pachniało olbrzymią sensacją. Albania bardzo długo prowadziła z Chorwacją, później to medaliści ostatniego mundialu mieli korzystny wynik. Albańczykom udało się jednak wyrównać wynik niemalże w ostatniej akcji meczu!

Maciej Łanczkowski

Chorwacja była już jedną nogą poza mistrzostwami Europy, za to Albania była bliska sprawienia niemałej niespodzianki na start drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024. Albańczycy długo prowadzili z „Hrvatska„, ale Chorwaci w drugiej połowie zaczęli robić użytek z boiskowej przewagi i ostatecznie wygrali z Albańczykami 2:1.

Już w 11. minucie meczu Albania sensacyjnie wyszła na prowadzenie. Qazim Laci uderzył z bliska, a Dominik Livaković popełnił fatalny błąd przy interwencji. Bramkarz Chorwacji kompletnie źle ocenił tor lotu piłki, która prześlizgnęła się tuż obok jego rąk. Albańscy kibice oszaleli z radości, a Chorwacja stanęła pod ścianą.

Boiskowa przewaga Chorwatów była bardzo duża. Medaliści mistrzostw świata w Katarze byli znacznie częściej przy piłce, kreowali sporo okazji, ale w ich grze ofensywnej kompletnie nie trybiło.

Po bardzo słabej pierwszej połowie, chorwaccy piłkarze po przerwie wrzucili wyższy bieg i byli znaczniej skuteczniejsi. W 74. minucie Andrej Kramarić sprawił sobie najlepszy, możliwy prezent na urodziny i wyrównał wynik meczu, ratując Chorwację od kompromitacji. Dwie minuty później Pasalić uderzył z dalszej odległości, piłka odbiła się od Klausa Gjasuli i gracz Albanii wpisał się do protokołu meczowego z trafieniem samobójczym.

Nic nie wskazywało na to, aby w ostatniej fazie tego meczu jego losy miały się zmienić. Albańczycy w ostatnich minutach dodatkowego czasu gry zaczęli jednak coraz odważniej podchodzić pod bramkę Chorwacji i szukać trafienia na wagę remisu. W 95. minucie gry Klaus Gjasula okazał się bohaterem Albańczyków, trafiając do siatki i dając punkt w starciu z Chorwatami!