Euro 2012: Zwycięstwo i awans Czechów

Ligi w Europie Świat

Reprezentacja Czech zgodnie z oczekiwaniami awansowała na Euro 2012. We wtorek podopieczni Michala Bileka odnieśli drugie zwycięstwo nad Czarnogórą.
Pierwsze spotkanie w pewnym stopniu ustawiło przebieg dzisiejszej rywalizacji. Reprezentacja Czech w poprzednim meczu z Czarnogórą wygrała 2:0. Wówczas w 63. minucie bramkę zdobył Vaclav Pilar, natomiast w samej końcówce wynik meczu podwyższył Tomas Sivok.

Oczywiście zaliczka z pierwszego meczu stawiała w lepszej sytuacji Czechów, ale niczego nie gwarantowała. Znani z ambicji i walki Czarnogórcy, szczególnie na własnym terenie, mogli odmienić losy rywalizacji.

Jednak nic takiego nie nastąpiło. We wtorek oglądaliśmy tylko jedną bramkę i była ona autorstwa gości. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Petr Jiracek.

Taki wynik oczywiście nie pozostawia żadnych złudzeń. Reprezentacja Czech zagra na Euro 2012.

Czarnogóra – Czechy 0:1 (0:0)