Ligi w Europie Świat

Euro 2012: Duński dynamit ponownie wypalił

Tak grającej Danii kibice już dawno nie widzieli. Podopieczni Mortena Olsena pokonali na wyjeździe Cypr 4:1 i pokazali, że zasługują na miejsce w finałach Mistrzostw Europy. O tym czy w nich zagrają, zadecyduje jednak ich wtorkowe starcie z Portugalia.
Duńczycy od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków i w po kilkunastu minutach dosłownie „wgnietli” Cypryjczyków w murawę. Pomiedzy 7. i 22. minutą do bramki Antonisa Giorgallidesa trafiali kolejno Lars Jacobsen, Dennis Rommedahl (dwie bramki) i Michael Krohn-Dehli. Gospodarzy po takim nokaucie stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Andreasa Avraama.

Po tej wygranej Dania ma na swoim koncie 16 punktów. Portugalia zaś prowadzi obecnie z Islandią 3:1 i jeśli dowiezie korzystny rezultat do końca do zrówna się z Danią punktami. O tym kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce w tabeli grupy H zadecyduje więc bezpośrednie starcie pomiędzy zainteresowanymi w Kopenhadze, w najbliższy wtorek.