Euro 2012: Bolesna porażka Greków

Ligi w Europie Świat

Finaliści przyszłorocznych mistrzostw Europy Grecy ulegli Rumunii 1:3. Co ciekawe wszystkie cztery gole w tym spotkaniu zdobyli pomocnicy.
Mimo, że to Grecy zagrają na boiskach w Polsce i na Ukrainie, to jednak lepiej spotkanie zaczęli Rumuni. Już w 16. minucie objęli prowadzenie za sprawą filigranowego pomocnika Udinese – Gabriela Torje. Długo się jednak z niego nie nacieszyli, bo na dziesięć minut przed przerwą wyrównał grecki obieżyświat Giorgos Karagounis.

W drugiej połowie bramki zdobywali już jednak tylko piłkarze z Bałkanów. Gola dającego prowadzenie zawodnikom w żółtych koszulkach dał Cristian Tanase. Natomiast wynik spotkania ustalił Alexandru Chipciu. 22-letni ofensywny pomocnik trafił dla reprezentacji po raz drugi w swoim trzecim występie.

Grecja – Rumunia 1:3 (1:1)
0:1 Torje (16′)
1:1 Karagounis (35′)
1:2 Tanase (61′)
1:3 Chipciu (81′)