Polska Reprezentacja Polski

Emirates Cup: Remis Arsenalu, grał Szczęsny

Arsenal Londyn zremisował z New York Red Bulls 1:1 na zakończenie rozgrywanego w Londynie towarzyskiego Emirates Cup. Wynik ten oznacza, że cały turniej zakończył się triumfem zespołu występującego w Major League Soccer.

„Kanonierzy”, którzy w poprzednim spotkaniu zremisowali 2:2 z Boca Juniors, wyszli na prowadzenie w 42. minucie, gdy do bramki rywali trafił Robin van Persie. W 85. minucie stojącego w bramce Wojciecha Szczęsnego pokonał natomiast jego partner z zespołu, Kyle Bartley nieszczęśliwie interweniujący po ładnej akcji, którą rozpoczął Thierry Henry. Reprezentant Polski nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Szczęsny spędził tym razem na murawie całe spotkanie, a na ławce rezerwowych znalazł się Łukasz Fabiański.