Eliminacje LE. Lech poznał kolejnego rywala

O awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy poznański Lech powalczy na Cyprze. Rywalem Kolejorza będzie Apollon Limassol.

Po wygranej w Szwecji Lubomira Satkę i jego kolegów czeka wyprawa na Cypr (foto: Jakub Gruca/400mm.pl)

Lech już w środę zapewnił sobie występ w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski w dobrym stylu pokonali 3:0 szwedzkie Hammarby IF. W Sztokholmie gole dla Kolejorza strzelili Pedro Tiba, Jakub Kamiński oraz Filip Marchwiński.

Na rywala w kolejnej rundzie poznańska drużyna musiała poczekać do czwartku. Został nim Apollon, który na wyjeździe okazał się lepszy od OFI Kreta.

W spotkaniu rozegranym na stadionie imienia Theodorosa Vardinogiannisa padła tylko jedna bramka. Gola na wagę awansu drużyna z Limassol strzeliła na początku drugiej połowy. W 50. minucie gry węgierski obrońca Attila Szalai posłał piłkę do siatki po podaniu od Francuza Bagaliya Dabo. W końcówce to gospodarze mieli przewagę, jednak nie zdołali doprowadzić do remisu.

Apollon to trzykrotny mistrz Cypru. W ubiegłym sezonie zajął czwarte miejsce w ligowej tabeli. Trenerem zespołu jest 43-letni Sofronis Avgousti.

Spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Apollonem a Lechem zostanie rozegrane w środę, 23 września.