El. LKE: Nerwowy awans Legii

Nerwowo, ale zwycięsko. Legia Warszawa nie bez kłopotów pokonała 3:2 kazachskie Ordabasy Szymkent i awansowała do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Już w pierwszym meczu podopieczni Kosty Runjaicia przekonali się, że przejście aktualnego lidera kazachskiej ekstraklasy bynajmniej nie będzie szybkim, łatwym i przyjemnym zadaniem. W Szymkencie legioniści szczęśliwie zremisowali 2:2.

W rewanżu przed własną publicznością początkowo wszystko układało się po myśli gospodarzy. Legia po pierwszej połowie prowadziła różnicą dwóch goli i potwierdziła, że piłkarsko jest po prostu drużyną lepszą, która zasługuje na awans do kolejnej rundy.

Najpierw w 18. minucie Paweł Wszołek otworzył wynik spotkania, a tuż przed przerwą Yuri Ribeiro znalazł się w idealnym czasie i miejscu w polu karnym. Portugalczyk z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie.

Ordabasy zaczęły poważnie zagrażać bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza w drugiej połowie podczas stałych fragmentów gry. Kazachowie właśnie po dośrodkowaniu ze stojącej piłki zdobyli dwa gole: autorstwa kolejno Usevalada Sadowskiego i Siergieja Maliy

W międzyczasie jednak Legia wykorzystała szybki kontratak, po którym Tomas Pekhart wpisał się na listę strzelców. Trafienie czeskiego napastnika okazało się kluczowe dla losów dwumeczu.

Wicemistrzowie Polski przewagą jednego gola awansowali do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ich następnym rywalem będzie Austria Wiedeń.