EL LE: Wygrane Liverpoolu, Interu i Hannoveru

Nie tylko polskie zespoły rozgrywały w czwartkowy wieczór swoje mecze w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Do gry weszły także tak znane firmy jak Liverpool FC, Inter Mediolan czy Hannover 96. Faworyci nie zawiedli i pewnie wygrali swoje spotkania.
Najwięcej problemów miał Liverpoolu, który co prawda przez pełne 90 minut meczu z FK Gomel przeważał, ale miał trudności z postawieniem pod tą dominacją stempla w postaci gola. Sztuka ta udała się dopiero w 68. minucie, kiedy to cudownym strzałem z ponad 30 metrów popisał się Stewart Downing. Bramka stadiony świata, jak popularnie się mówi o tego typu uderzeniach. Wynik 1:0 na wyjeździe daje The Reds całkiem niezły kapitał przed meczem rewanżowym.

Żadnych złudzeń swojemu rywalowi nie zostawił także Inter Mediolan. Włosi udali się do Chorwacji, by zmierzyć się z Hajdukiem Split i już w pierwszym meczu zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Bramki dla Interu zdobywali w tym spotkaniu Wesley Sneijder, Yuto Nagatomo i Philippe Coutinho.

Swoje zrobili także piłkarze Hannoveru 96. Po trafieniach Leona Andreasena, Christiana Pandera i Didiera Ya Konana Niemcy pokonali na wyjeździe irlandzki St. Patricks 3:0. Artur Sobiech cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.