El. LE: Pewny awans Wilków

VfL Wolfsburg awansował do kolejnej rundy w dobrym stylu.

Bartosz Białek nie załapał się do kadry meczowej Wilków.

Wolfsburg pewnie zwyciężył z albańskim FK Kukesi. W kadrze meczowej Wilków zabrakło miejsca dla Bartosza Białka. Znalazł się w niej za to gwiazdor niemieckiej drużyny – Holender Wout Weghorst. To niemal dwumetrowy napastnik napoczął rywali w 21 minucie. Kilka chwil później Maxence Lacroixa zdobył drugiego gola. Albańczycy natychmiast mieli okazję na gola kontaktowego, ale Eduard Rroca nie wykorzystał rzutu karnego. Do przerwy było 2:0 dla Wilków.

Na kwadrans przed końcem meczu Weghorst skompletował dublet. Ostatniego gola dla Wolfsburga strzelił Admir Mehmedi. Wilki wygrały 4:0 i zrobiły krok w kierunku fazy grupowej LE.

Standard Liege nie miał większych problemów z ogranie walijskiego Bala Town FC. W 19 minucie Felipe Avenatti zdobył gola z rzutu karnego. Goście z Walii mogli doprowadzić do remisu, jednak jedenastki nie wykorzystał 35-letni Chris Venables. Standard wyciągnął wnioski i zdobył drugiego gola, a konkretnie dokonał tego Selim Amallah. Belgowie dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca.

Do sporej niespodzianki doszło w Salonikach. Kołos Kowaliwka wygrał 2:1 z Arisem. W innych meczach FK Sileks przegrał 0:2 z KF Drita, FK Borac Banja Luka okazał się minimalnie gorsi od Rio Ave.