El. LE: Niebieski walec wjechał do III rundy

Ruch Chorzów w bardzo dobrym stylu awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Niebiescy pokonali na wyjeździe Metalurg Skopje 3:0 i bez większych problemów zameldowali się następnej fazie. Przed tygodniem, wicemistrzowie Polski ograli niżej notowanych rywali 3:1.

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek obawy o to, czy Ruch Chorzów zdoła utrzymać dwubramkową zaliczkę, ten po zaledwie kilkunastu minutach mógł ze spokojem wsłuchiwać się w wiadomości napływające z Macedonii. Niebiescy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Łukasza Janoszki, którego precyzyjnym podaniem obsłużył Marek Zieńczuk.

Szybko stracona bramka podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie dość, że musieli walczyć z dobrze dysponowanym Ruchem, to oprócz tego przyszło im grać w strasznym upale. Takie same warunki mieli Polacy, jednak im przeszkadzały one nieco mniej. Dowód? Już w 15. minucie było 2:0 dla Ruchu.

Na strzał z blisko 40 metrów zdecydował się Gabor Straka, który całkowicie zaskoczył bramkarza Metalurga i dał swojej drużynie drugiego gola. Już po kwadransie meczu można było się pokusić o stwierdzenie, że było po wszystkim i jedynie totalny kataklizm mógłby zabrać Niebieskim awans.

W dalszej część spotkania podopieczni Tomasza Fornalika kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i kiedy tylko nadarzyła się okazja, skarcili rywali po raz kolejny. W 63. minucie Jankowski dograł do Arkadiusza Piecha, a ten posłał piłkę do siatki. Warto dodać, że było to już trzecie trafienia snajpera Ruchu w tych eliminacjach.

Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat nie uległ już zmianie i Ruch w bardzo dobrym stylu awansował do następnej rundy. Tam rywalem Niebieskich będzie ktoś z pary Viktoria Pilzno (Czechy) lub Metalurgi Rustawi (Gruzja). Tuż przed końcem z boiska wyrzucony został jeszcze Dragović, który w chamski sposób uderzył Piecha.