El. LE: Gol Świderskiego, ale PAOK za burtą

Trwają zmagania w rewanżowych meczach IV rundy eliminacji Ligi Europy. Pomimo zwycięstwa 3:2 ze Slovanem Bratysława, do fazy grupowej nie awansował PAOK.

Rozegrane przed tygodniem w Bratysławie pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wygraną 1:0 gospodarzy.

W rewanżu w Salonikach Slovan prowadził od 38. minuty po bramce Jurija Medvedeva. Tuż po przerwie gospodarze zadali rywalowi dwa ciosy. W 49. minucie gry na listę strzelców wpisał się Dimitrios Limnios, a kilkadziesiąt sekund później w jego ślady poszedł Karol Świderski. Polski napastnik, który wszedł do gry od początku drugiej połowy, celnie uderzył w polu karnym po dobrym podaniu od Rodrigo.

W 61. minucie bramkę, jak się okazało na wagę awansu, zdobył dla Slovana były zawodnik Lecha Poznań, obrońca Vernon De Marco.

PAOK stać było jeszcze tylko na jednego gola w końcówce, autorstwa Dimitrisa Giannoulisa.

Dwumecz zakończył się rezultatem 3:3, jednak do fazy grupowej Ligi Europy dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansowała drużyna ze Słowacji.