El. LE: Galata i FC Kopenhaga grają dalej

Galatasaray wygrało 3:1 na Stadionie Olimpijskim w Baku.

Podopieczni Fatiha Terima grają dalej.

Nie brakowało emocji w starciu Neftchi Baku z Galatasaray. Faworyzowana drużyna z Turcji objęła prowadzenie w 19 minucie dzięki trafieniu aktywnego od pierwszych minut Mbaye Diagne. W końcówce pierwszej połowie wicemistrzowie Azerbejdżanu byli blisko wyrównania, jednak strzałom Prince’a Ibary oraz Yusufa Lawala brakowało precyzji.

Tuż po przerwie Neftchi dopięło swego. Mamadou Mbodj doprowadził do remisu. Odpowiedź Galaty była natychmiastowa postarał się o nią Christian Luyindama. W 63 minucie dublet skompletował Diagne. Neftchi z każdą upływającą minutą traciło nadzieje na końcowy sukces.

20 minut trwały emocje w Wilnie, gdzie swój mecz rozgrywał FK Riteriai. Slovan Liberec zdobył dwa gole z dystansu i oddał się kontroli nad meczem. Litwini nie pogodzili się z losem i zdobyli gola kontaktowego. Dokonał tego Angel Lezama. Na nic więcej ambitnych gospodarzy nie było stać, a w końcówce opadli z sił i dostali jeszcze trzy ciosy.

W innych meczach FK Bodo/Glimt wygrał 3:1 z Żalgirisem Wilno, a IFK Goeteborg w skandynawskich derbach przegrał po fascynującej końcówce z FC Kopenhaga. Duńczycy przegrywali do 83 minuty, ale na ostatniej prostej wrzucili najwyższy bieg. Kamil Wilczek gola nie zdobył, ale rozegrał pełny mecz. Jeżeli Piast wygra z TSV Hartberg to zagra właśnie z FC Kopenhaga.

Flora Tallinn wygrała 2:1 z KR Rejkiavik. Zrinjski Mostar potrzebował dogrywki, aby awansować dalej. Bośniacy dwukrotnie gonili wynik w wyjazdowym meczu z Olimpiją Lublana. Dublet ustrzelił Nemanja Biblija. Na początku dogrywki trafił Josip Ivancić. Zrinjski nie oddał pierwszego prowadzenia już do końca.