El. LE: Dramat! Lech poległ aż 0:3

Lech Poznań fatalnie zaprezentował się w pierwszym meczu z AIK Solna. Kolejorz przegrał na wyjeździe 0:3. Awans do IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy będzie bardzo trudnym zadaniem.

Walkę o fazę grupową Ligi Europy Lech Poznań rozpoczął już 5 lipca od I rundy eliminacyjnej. Kolejorz najpierw poradził sobie z Żetysu Tałdykorgan, a następnie ograł Khazar Lenkoran. Za każdym razem podopieczni Mariusza Rumaka awans zapewniali sobie dzięki korzystnym wynikom na własnym terenie.

Dlatego pierwszy mecz z AIK Solna był dużą zagadką. Lech pojechał rozegrać mecz na legendarnym stadionie Rasunda. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsze minuty należały do gospodarzy. Jednak w miarę upływu czasu również goście dochodzili do głosu. Świetną okazję miał chociażby Aleksandar Tonew. Drużyna AIK najwięcej zagrożenia stwarzała po stałych fragmentach gry. Na przerwę obydwie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Przez jakiś czas w drugiej połowie utrzymywał się remis. Niestety gospodarze mieli przewagę i po jednym z rzutów rożnych padł gol. Źle piłkę wybił Manuel Arboleda. Przy futbolówce znalazł się w końcu Martin Lorentzson i nie dał żadnych szans Buriciowi. Niestety kolejnego gola nie strzelił Lech, a ponownie ekipa gospodarzy. W 78. minucie na 2:0 podwyższył Celso Borges.

Jak się później okazało, to nie był ostatni gol dla AIK Solna. W 86. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Viktor Lundberg praktycznie odbierając jakiekolwiek nadzieje Lechowi.

Rewanż na stadionie Lecha rozegrany zostanie 9 sierpnia. Początek spotkania o godzinie 20:00. Kolejorz jest w trudnej sytuacji i od początku będzie musiał rzucić się do ataków.