Ekstraklasa: Sześć goli i remis w Kielcach

Aż sześć goli padło w pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki Ekstraklasy, w którym Korona Kielce na własnym obiekcie zremisowała 3:3 z Polonią Bytom. Goście nie wykorzystali w drugiej połowie gry w przewadze – po czerwonych kartkach Hernaniego i Macieja Korzyma ekipa Marcina Sasala kończyła spotkanie w dziewiątkę.

Mecz miał bardzo interesujący przebieg. Po pierwszej połowie Polonia zasłużenie prowadziła 2:0, a gole strzelili Przemysław Trytko i Łukasz Tymiński. Tuż po przerwie było już jednak 2:2, a do remisu doprowadzili Andrzej Niedzielan i Sander Puri. W 72. minucie znów prowadzenie dał drużynie Roberta Góralczyka Marcin Radzewicz, ale gospodarze uratowali remis dzięki Maciejowi Korzymowi i dowieźli go do końcowego gwizdka mimo gry w osłabieniu.

Bohater meczu: Maciej Korzym (Korona Kielce)
Zawodnik gospodarzy opuścił boisko w końcówce po dwóch żółtych kartkach, ale wcześniej zdołał uratować dla swojej drużyny jeden punkt.

Tak padły bramki:

0:1 Trytko 19
Po zagraniu Dariusza Jareckiego i błędzie defensorów Korony do piłki dopadł Przemysław Trytko i uderzył z kilkunastu metrów. Odbiła się ona od jednego ze słupków i wpadła do bramki obok bezradnego Małkowskiego.

0:2 Tymiński 44
Ładną akcję rozegrali zawodnicy gości. Długo wymieniali piłkę, a ostatecznie do Łukasza Tymińskiego w pole karne zagrał Miroslav Barcik. Pomocnik Polonii uderzył z ostrego kąta, a po rykoszecie od Hernaniego futbolówka przeleciała nad Małkowskim i wpadła do siatki Korony.

1:2 Niedzielan 47
Nadzieję gospodarzom dał Andrzej Niedzielan. Z rzutu rożnego piłkę wrzucił Paweł Sobolewski, a zgrał ją głową Pavol Stano. Przytomnie w polu bramkowym zachował się Niedzielan i strzałem z bliskiej odległości pokonał Seweryna Kiełpina.

2:2 Puri 53
Edi odegrał przed polem karnym piłkę do nabiegającego Sandera Puriego, ten szczęśliwie minął dwóch rywali i mocnym strzałem w dolny róg pokonał bramkarza Polonii.

2:3 Radzewicz 72
Piękny gol pomocnika gości. Po długim przerzucie Miroslava Barcika z prawej strony Radzewicz zgrał sobie piłkę na prawą nogę i mocno uderzył, a futbolówka wylądowała przy dalszym słupku, blisko okienka bramki Zbigniewa Małkowskiego.

3:3 Korzym 77
Ładna kontra gospodarzy. Maciej Tataj świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Niedzielana. Ten z ostrego kąta strzelił wprost w Kiełpina. Do piłki dopadł jeszcze Maciej Korzym i dopełnił formalności.