Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Lecha

Od zwycięstwa rozpoczął rundę wiosenną Ekstraklasy zespół mistrzów Polski. Lech Poznań pokonał w niedzielę na własnym obiekcie Widzew Łódź 1:0, a jedynego gola w 32. minucie strzelił Jakub Wilk.

Obie strony stworzyły sobie niewiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Najlepszą dla Widzewa w 26. minucie zmarnował Mindaugas Panka, który nie był pilnowany w polu karnym i uderzył mocno, ale delikatnie nad poprzeczką. Gospodarze mogli natomiast podwyższyć rezultat w drugiej minucie doliczonego czasu meczu, gdy z lewej strony do środka zszedł Siergiej Kriwiec, a piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Bohater meczu: Jakub Wilk (Lech Poznań)
Pomocnik gospodarzy nie był najbardziej widocznym zawodnikiem swojego zespołu, w najważniejszej sytuacji meczu zachował jednak zimną krew i zapewnił Lechowi trzy punkty.

Tak padła bramka:

1:0 Wilk 32
Po długim przerzucie Rafała Murawskiego na prawą stronę Jakub Wilk zmylił Dudu i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Macieja Mielcarza.