Ekstraklasa: Legia zremisowała w Krakowie

Aż sześć goli padło w inaugurującym rundę wiosenną piątkowym spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy, w którym Cracovia na własnym stadionie zmierzyła się z Legią Warszawa. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, a jeden punkt dla drużyny Macieja Skorży uratował pięknym golem zdobytym w 78. minucie Jakub Wawrzyniak.

Gospodarze występujący pod wodzą Jurija Szatałowa wychodzili na prowadzenie aż trzykrotnie. Najpierw na 1:0 trafił Marian Jarabica wykorzystując błąd Wojciecha Skaby, a później kolejne gole dołożyli Alexandru Suvorov, który pewnie wykonał jedenastkę po faulu na Bartłomieju Dudzicu oraz Saidi Ntibazonkiza, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym.

Legioniści pokazali jednak charakter i tuż przed przerwą doprowadzili do remisu 1:1 po trafieniu Michała Kucharczyka. W drugiej połowie znów musieli gonić wynik i w tej sytuacji błysnął sprowadzony w ostatnich dniach Michal Hubnik, który strzałem z powietrza pokonał Wojciecha Kaczmarka. Wynik ustalił z kolei Jakub Wawrzyniak, który w 78. minucie wykończył efektowną akcję z Alejandro Cabralem.

Bohater meczu: Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)
Defensor gości nie był najbardziej widocznym zawodnikiem spotkania, pokazał się jednak w najważniejszej akcji strzelając efektownego i cennego gola.

Tak padły bramki:

1:0 Jarabica 36
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z rąk wypuścił Wojciech Skaba. Do bramki skierować próbowało ją kilku zawodników gospodarzy, a ostatecznie udało się to strzałem z kilku metrów Marianowi Jarabicy.

1:1 Kucharczyk 45
Doskonała odpowiedź Legii tuż przed przerwą. Z prawej strony dobrą akcję przeprowadzili Manu i Jakub Rzeźniczak, a z lewego skrzydła w pole karne zbiegł Michał Kucharczyk i strzałem głową nie dał szans Wojciechowi Kaczmarkowi.

2:1 Suvorov 49 (karny)
Do jedenastki po faulu Inakiego Astiza na Bartłomieju Dudzicu podszedł Alexandru Suvorov i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Skabę. Bramkarz Legii wyczuł jego intencję, ale nie był w stanie sięgnąć piłki.

2:2 Hubnik 61
Znów szybko odpowiedzieli legioniści. Po wrzutce Jakuba Rzeźniczaka niedokładnie piłkę wybijał Marian Jarabica. Bez zastanowienia do strzału złożył się Michal Hubnik i nie dał szans Kaczmarkowi. Bardzo ładny gol Czecha.

3:2 Ntibazonkiza 66
Po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Saidi Ntibazonkiza, który w polu bramkowym ograł Skabę i wpakował piłkę do pustej bramki.

3:3 Wawrzyniak 78
Fantastyczna akcja gości. Jakub Wawrzyniak ofensywnie wszedł lewą stroną i odegrał do Alejandro Cabrala. Ten oddał mu piłkę piętą, a defensor Legii bez zastanowienia uderzył lewą nogą i pokonał bramkarza Cracovii strzałem pod poprzeczkę.