Ekstraklasa: Lechia pokonała Polonię Bytom

Piłkarze Lechii Gdańsk odnieśli ósme zwycięstwo w Ekstraklasie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali przed własną publicznością drużynę Polonii Bytom 2:0 w meczu 17. kolejki polskiej ligi.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali goli, ale nie brakowało za to groźnych sytuacji podbramkowych. Tych więcej mieli gospodarze. Już w 3. minucie Bedi Buval mógł umieścić piłkę w siatce Seweryna Kiełpina, jednak strzał Francuza był zbyt lekki. Kilkanaście minut później swoją szansę mieli goście, ale Dariusz Jarecki nie potrafił wykończyć kontrataku. Chwilę później ładnym strzałem popisał się Paweł Nowak. Jego strzał nie znalazł jednak drogi do bramki rywala. Tuż przed zejściem do szatni powinno być 1:0 dla Lechii. Po dośrodkowaniu zrzutu rożnego piłka spadła wprost pod nogi Krzysztofa Bąka, ten miał ogromne problemy z jej opanowaniem. Zdołał jednak oddać strzał z 5. metrów tyle tylko, że bardzo niecelny.

W drugiej połowie Lechia zdecydowała się na bardziej odważną grę. Opłaciło się to w ostatnim kwadransie spotkania. Mateusz Żytko faulował w polu karnym rezerwowego Tomasza Dawidowskiego. Sędzia Lyczmański bez wahania podyktował „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał Abdou Traore. Pomocnik gospodarzy wpisał się na listę strzelców jeszcze raz – w 90. minucie, kiedy wykończył kontratak swojego zespołu. Asystę przy drugim golu zaliczył ponownie Tomasz Dawidowski.

Bohater meczu: Abdou Razack Traore

Pomocnik Lechii zdobył dla swojego zespołu dwa gole. Ponadto zaprezentował kilka efektownych akcji indywidualnych i był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku.

Lechia Gdańsk – Polonia Bytom 2:0 (0:0)

1:0 Traore 76-karny