Ekstraklasa: GKS przegrał w Chorzowie

Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie GKS Bełchatów 2:1 w drugim z sobotnich meczów 18. kolejki Ekstraklasy. Zwycięstwo podopiecznym Waldemara Fornalika zapewnił golem z 59. minuty Wojciech Grzyb, ale ozdobą meczu była bramka Macieja Małkowskiego, który w 74. minucie trafił w samo okienko i nie dał szans Matko Perdijiciowi.

Bohater meczu: Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów)
Doświadczony pomocnik znów był motorem napędowym swojego zespołu. Popisał się kilkoma efektownymi akcjami na prawym skrzydle, a dobrą grę udokumentował golem, który przesądził o zwycięstwie Ruchu.

Tak padły bramki:

1:0 Jankowski 24
Niesamowite zamieszanie w polu karnym GKS-u po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka z rzutu rożnego. Piłkę ostatecznie uderzył Żeljko Djokić, a jej lot zmienił Maciej Jankowski i tym samym zmylił Łukasza Sapelę.

2:0 Grzyb 59
Świetna akcja „Niebieskich”. Piłkę przejął Arkadiusz Piech i uciekł rywalom. Mógł strzelać, ale w dobrej sytuacji podał piłkę do niepilnowanego Wojciecha Grzyba, a ten w pojedynku sam na sam pokonał bramkarza gości.

2:1 Małkowski 74
Fantastyczną bramkę strzelił Małkowski. Pomocnik gości podszedł do rzutu wolnego i trafił wprost w lewe okienko bramki Ruchu. Matko Perdijić bez szans.