DORTMUND 25.06.2024
MECZ III RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: FRANCJA - POLSKA --- THIRD ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH FRANCE - POLAND AT SIGNAL IDUNA PARK IN DORTMUND
NZ RADOSC PO GOLU CELEBRATION AFTER GOAL ROBERT LEWANDOWSKI

Polska Reprezentacja Polski

Dwa gole Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w ostatnim sparingu FC Barcelony w Stanach Zjednoczonych. Hiszpanie przegrali z Milanem w serii rzutów karnych, po 90 minutach było 2:2.

Maciej Ziółkowski

Duma Katalonii rozegrała trzy mecze towarzyskie w Stanach Zjednoczonych. Najpierw wygrała po rzutach karnych z Manchesterem City (2:2 k. 4:1), potem pokonała Real Madryt (2:1), a na koniec przegrała w serii jedenastek z Milanem (2:2 k. 3:4).

Początek spotkania kontrolnego należał do Włochów, którzy po pierwszym kwadransie wygrywali już 2:0. Milan objął prowadzenie po golu Luki Jovicia, a następnie podwyższył wynik za sprawą Christina Pulisicia.

Barcelona złapała kontakt w 22. minucie, po strzale Roberta Lewandowskiego z 16. metra w prawy, dolny róg bramki. Polak błysnął również po niecałej godzinie gry, wykorzystując miękkie podanie Pau Victora i doprowadzając do remisu po uderzeniu z tzw. pierwszej piłki, z powietrza. W 78. minucie 35-letni napastnik opuścił boisko, zmienił go Vitor Roque.

Po zakończeniu sparingu (2:2), doszło jeszcze do serii rzutów karnych, w której Włosi zwyciężyli 4:3.