Soccer Football - LaLiga - Valencia v FC Barcelona - Estadio de Mestalla, Valencia, Spain - August 17, 2024 FC Barcelona's Robert Lewandowski scores their second goal from the penalty spot,Image: 899507331, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Pablo Morano / Reuters / Forum

Ligi w Europie La Liga

Dublet Roberta Lewandowskiego! Barcelona wygrywa pierwszy mecz sezonu!

FC Barcelona pokonała Valencię 2:1 w pierwszej kolejce hiszpańskiej La Liga. Obie bramki Dumie Katalonii zdobył Robert Lewandowski.

FC Barcelona jeszcze nie błyszczała tak, jak tego oczekują jej kibice. Debiut Hansiego Flicka na ławce trenerskiej Dumy Katalonii był, jak można było się spodziewać, niezwykle wymagającym sprawdzianem. Valencia postawiła trudne warunki, ale ostatecznie to Barcelona zgarnęła trzy punkty i zabrała je ze sobą do Katalonii.

W 44. minucie gry Hugo Duro z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i Valencia objęła prowadzenie. Gospodarze nie schodzili na przerwę do szatni z korzystnym wynikiem, w piątej minucie doliczonego czasu gry wynik wyrównał Robert Lewandowski, który zdołał trafić do siatki, zamykając dogranie Yamala.

Kapitan reprezentacji Polski w 48. minucie wykorzystał rzut karny po wcześniejszym faulu na Raphinhii.

Po przerwie Duma Katalonii miała bardzo dużą przewagę nad Valencią i wypracowała mnóstwo okazji do zdobycia bramki, jednak ani Lewandowski, ani nikt inny z Barcelony nie wpisał się na listę strzelców. (MŁ)