Drużyna Krzysztofa Piątka zagra w Lidze Konferencji Europy

Istanbul Basaksehir, drużyna polskiego napastnika Krzysztofa Piątka, wygrała rewanżowy mecz przeciwko Saint Patrick's Athletic FC 2:0 i awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu w Irlandii, atut własnego boiska przeszedł na stronę Basaksehiru, co miało duże znaczenie w kontekście rewanżu.

Piątek ponownie znalazł się w wyjściowej jedenastce, jednak mecz nie zaczął się idealnie dla jego drużyny – już po kilku minutach z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Leonardo Duarte.

Przełamanie przyszło dopiero w 64. minucie, gdy Omer Sahiner zdobył bramkę po asyście Deniza Turuca, dając gospodarzom prowadzenie. Krzysztof Piątek, został zmieniony w 77. minucie meczu. Kilka chwil przed końcem wynik meczu na 2:0 ustawił Kemen i to Basaksehir melduje się w Lidze Konferencji Europy.