Drugi bundesligowy gol Kamińskiego

Jakub Kamiński zdobył swoją drugą bramkę na poziomie Bundesligi. Reprezentant Polski przyczynił się do wysokiego zwycięstwa Wolfsburga nad Bochum.

Kamiński trafił do siatki Bochum.

W 21. minucie 20-latek otrzymał podanie od Felixa Nmechy, wbiegł z piłką w pole karne rywala i uderzył w kierunku dalszego słupka. Wychodzący z bramki golkiper nie zdołał skutecznie interweniować. Piłka wylądowała w siatce.

Tak padł drugi gol Kamińskiego w Bundeslidze. Pierwszy został zdobyty w lutym, w starciu z Bayernem Monachium.

Polak miał również udział przy pierwszym trafieniu Wolfsburga dzisiejszego popołudnia. Podał do Patricka Wimmera, który asystował przy trafieniu Mattiasa Svanberga.

Kamiński przeżywa dobry czas. Każdy z ostatnich sześciu meczów swojej drużyny zaczynał w podstawowym składzie. W czterech przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty. Dziś opuścił boisko w 79. minucie.

Wolfsburg wygrał 5:1. Svanberg skompletował dublet, a pozostałe gole strzelili Wimmer oraz Luca Waldschmidt.