AS Roma v Udinese Calcio - Serie A Enilive Kosta Runjaic head coach of Udinese Calcio gestures during the Serie A Enilive match between AS Roma and Udinese Calcio at Stadio Olimpico on September 22, 2024 in Rome, Italy. Rome Stadio Olimpico Rome Italy Copyright: xGiuseppexMaffiax SerieA Roma-Udinese220924_BRU6387,Image: 911441583, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Giuseppe Maffia / imago sport / Forum

Druga z rzędu ligowa przegrana drużyny Kosty Runjaicia. Pewne zwycięstwo Interu

Mistrz Włoch okazał się zbyt silny dla Udinese. Piłkarze Kosty Runjaicia ulegli Interowi 1:3.

Ekipa prowadzona przez byłego szkoleniowca Legii Warszawa wyśmienicie rozpoczęła obecną edycję rozgrywek. „Bianconeri”, którzy w poprzednim sezonie walczyli o utrzymanie w lidze, rozpoczęli kampanię 2024-25 od serii czterech spotkań bez porażki.

Pierwsze potknięcie przydarzyło się Udinese w 5. kolejce – podopieczni trenera Kosty Runjaicia musieli uznać wyższość AS Romy. Z kolei w sobotę „Zebrette” zostali pokonani przez Inter.

Wynik meczu już w 1. minucie otworzył Davide Frattesi. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się w tej sytuacji Matteo Darmian. Udinese odpowiedziało ponad dwa kwadranse później – centrę Jordana Zemury na gola zamienił Christian Kabasele.

Jeszcze przed przerwą przebudził się Lautaro Martinez. Argentyńczyk czekał do tej pory na premierowe trafienie w tym sezonie. Asystę zanotował Federico Dimarco. W 47. minucie 27-latek skompletował dublet. Błąd defensywy gospodarzy skrzętnie wykorzystał Marcus Thuram, który obsłużył „dziewiątkę”.

„Bianconeri” zdobyli jeszcze bramkę kontaktową w 83. minucie. Na listę strzelców wpisał się Lorenzo Lucca po asyście Brennera. Ich próby wyrównania rezultatu sobotniego starcia spełzły jednak na niczym. Mistrz Włoch zrehabilitował się za porażkę w derbowej potyczce z AC Milanem w poprzedniej serii gier. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 86. minucie, zmieniając Davide Frattesiego. (FT)