2024.10.24 Bialystok pilka nozna Liga Konferencji Europy 2024/2025 Jagiellonia Bialystok - FC Petrocub Hincesti N/z Afimico Pululu Jesus Imaz Foto Michal Kosc / PressFocus
2024.10.24 Bialystok Football - UEFA Conference League 2024/2025 Jagiellonia Bialystok - FC Petrocub Hincesti Credit: Michal Kosc / PressFocus

Druga wygrana mistrza Polski w Lidze Konferencji! Petrocub poległ na Podlasiu!

Jagiellonia Białystok notuje kolejne trzy punkty w rozgrywkach Ligi Konferencji. Piłkarze Adriana Siemieńca zgodnie z oczekiwaniami wygrali z Petrocub Hîncești, jednak musieli się sporo namęczyć, aby pokonać przyjezdnych z Mołdawii.

Jagiellonia Białystok wygrywa w swoim drugim meczu fazy ligowej Ligi Konferencji. Duma Podlasia miała zdecydowaną przewagę w meczu z Petrocub Hîncești i wygrała z Mołdawianami.

Różnica klas była widoczna już w pierwszej połowie, choć początek meczu nie wyróżniał się niczym szczególnym i przebieg meczy koncentrował się na środkowej części boiska. Z czasem jednak Jagiellonia budowała przewagę i zaczęła coraz odważniej podchodzić pod pole karne gości.

Mistrz Polski do przerwy miał bardzo dużo okazji bramkowych, ale celowniki graczy Jagiellonii były potężnie rozregulowane. Świetne okazje miał przede wszystkim Jesus Imaz, który nie zwykł marnować tak klarownych sytuacji. Ostatecznie oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej odsłonie obraz meczu był porównywalny do tego sprzed przerwy. Jagiellonia cierpliwie operowała piłką i szukała gola otwierającego wynik spotkania.

Worek z bramkami w 69. minucie otworzył Afimico Pululu, pakując futbolówkę do siatki uderzeniem piętą. Angolczyk trzy minuty później po raz drugi trafił do siatki, wykorzystując podanie Miki Villara.

Jagiellonia do ostatnich minut szukała jeszcze trzecie trafienie, ale ostatecznie sędzia z Kazachstanu gwizdnął po raz ostatni przy wyniku 2:0 dla gości. Aktualnie Jagiellonia plasuje się w czołówce tabeli fazy ligowej LKE z kompletem dwóch wygranych meczów.