Dobitny pokaz siły Aston Villi

Mecz Sheffield United z Aston Villą rozstrzygnął się w 20 minut. Tyle zajęło gościom zdobycie trzech bramek. A na tym nie poprzestali.

Cash pojawił się na murawie w 59. minucie. (fot. Forum)

The Villans byli faworytem starcia z beniaminkiem i najgorszą drużyną bieżącego sezonu Premier League, ale po ostatnim spotkaniu obu ekip niczego nie można było być pewnym. W grudniu podopieczni Unaia Emery’ego też mieli łatwo pokonać The Blades, a skończyło się remisem.

Dziś piłkarze Aston Villi nie okazali jednak ani krzty słabości. Wprost przeciwnie – ich występ stanowił dobitny pokaz siły.

Po 20 minutach i trafieniach Johna McGinna, Olliego Watkina oraz Leona Baileya było 3:0. Gdy końca dobiegł drugi kwadrans gry, na 4:0 podwyższył Youri Tielemans. Goście bawili się na boisku i umieszczali w siatce piłkę za piłką.

Po przerwie spuścili z tonu. W 47. minucie trafił jeszcze Alex Moreno, ale na tym ich strzelanie dobiegło końca.

Dzięki wygranej Aston Villa awansowała na czwarte miejsce w tabeli Premier League.

Sheffield United niezmiennie szoruje po dnie. Jest skazane na spadek.

W 59. minucie na boisku pojawił się Matty Cash.