Derby Zagłębia Ruhry dla BVB!

Po prawie dwuletniej przerwie powróciły elitarne derby Zagłębia Ruhry. Borussia Dortmudn wygrała z Schalke 1:0, jednak być może traci swojego głównego lidera.

Schalke powróciło do Bundesligi po sezonie i główną wisienką przy powrocie „Die Königsblauen” są Derby Zagłębia Ruhry z Borussią Dortmund. W trzech ostatnich, derbowych meczach Borussia zdecydowanie deklasowała Schalke i beniaminek chciał odegrać się głównemu rywalowi za ostatnie porażki.

Borussia była jednak stroną zdecydowanie dominującą w tym spotkaniu. Gospodarze praktycznie w przekroju całego czasu gry byli przy piłce i nieprzerwanie atakowali bramkę strzeżoną przez Alexandra Schwolowa. Piłkarze Borussi byli jednak nieskuteczni. Nie mieli kłopotu z opracowaniem sposobu dojścia do pozycji strzeleckiej, jednak zdecydowanie brakowało dokładności w strzałach.

Na 8 celnych uderzeń tylko raz piłka znalazła drogę do siatki. W 79. minucie Youssofa Moukoko trafił do siatki i dał tym samym zwycięstwo BVB.

Niestety dla kibiców gospodarzy nie jest to w pełni szczęśliwa środa. W 32. minucie Marco Reus doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji, która być może będzie okupiona długą pauzą. Kapitan drużyny nie był w stanie opuścić samodzielnie murawy i niezbędni byli medycy z noszami.

W kadrze meczowej Schalke zabrakło Marcina Kamińskiego, który leczy kontuzję łydki. Na ławce BVB pełen mecz spędził Marcel Lotka.

Borussia jest aktualnie liderem rozgrywek Bundesligi i wyprzedza o punkt Union Berlin. Schalke kompletnie nic nie pokazało w trakcie derbowego meczu i ostatecznie jest na 14. pozycji w tabeli.