Derby di Roma dla Lazio!

Lazio górą w wielkich Derbach Rzymu! Biancocelesti skromnie pokonali lokalnego rywala 1:0. AS Roma przez całą drugą połowę grała w dziesiątkę!

Drużyna Sarriego górą w starciu z Romą! (fot. Forum)

Lazio wygrywa w derbach Włoch! Piłkarze pod wodzą Maurizio Sarriego skutecznie wykorzystali grę w przewadze jednego zawodnika i pokonali AS Romę 1:0.

W pierwszej połowie niewiele się działo pod kątem akcji ofensywnych, jednak mecz był dynamiczny i drużyny potrafiły stworzyć zagrożenie na połowie przeciwnika, które ostatecznie nie kończyło się celnym strzałem w kierunku bramki.

Od 32. minuty drużyna AS Romy grała w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Roger Ibanez. To zmusiło Jose Mourinho do zmian taktycznych i po przerwie Paulo Dybala opuścił plac gry na rzecz obrońcy Diego Llorente.

Lazio wykorzystało jednak grę w przewadze i w 65. minucie wyszło na prowadzenie dzięki trafieniu Matti Zaccagniego. Wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Piłkarze Lazio wskoczyli na drugą pozycję w klasyfikacji Serie A. AS Roma po dwóch porażkach zaczęła pikować i aktualnie jest na 5. lokacie.