ZABRZE 01.09.2024
MECZ PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25  POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : GORNIK ZABRZE - LECHIA GDANSK
JOSEMA SANCHEZ

Czy przerwa poprawiła formę? Motor i Górnik zmierzą się o przełamanie

Ósmą kolejkę PKO BP Ekstraklasy otworzy starcie Motoru Lublin z Górnikiem Zabrze. Przed przerwą reprezentacyjną obie drużyny były w kiepskiej formie.

Jak na beniaminka gospodarze punktowali nieźle – w trzech meczach zdobyli dwa oczka. Z drugiej strony, celując w utrzymanie, w potyczkach z ekipami pokroju GKS-u Katowice i Puszczy Niepołomice, powinni szukać nie remisów, a zwycięstw. Z kim innym wygrywać, jak nie z nimi?

Goście także nie triumfowali od trzech spotkań. Z Rakowem Częstochowa zremisowali, z Cracovią oraz Lechią Gdańsk przegrali. Szczególnie bolesna była porażka z tą ostatnią, szorującą wtedy po dnie tabeli.

Przerwa reprezentacyjna powinna zrobić dobrze obu drużynom. Miały czas na przetrawienie ostatnich występów i popracowanie nad formą.

Efekty zostaną zweryfikowane dziś wieczorem. Początek meczu o godzinie 18:00. (MS)