June 20, 2024, Gelsenkirchen, Germany: 240620 Davide Frattesi of Italy looks dejected during the UEFA Euro 2024 Football Championship match between Spain and Italy on June 20, 2024 in Gelsenkirchen. .Photo: Jesper Zerman / BILDBYRÃ…N / kod JZ / JZ0544.fotboll football soccer fotball fotbolls-em europamästerskap em uefa euro uefa european football championship euro 2024 spanien spain italy bbeng depp (Credit Image: © Jesper Zerman/Bildbyran via ZUMA Press)
MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2024 MECZ HISZPANIA VS WLOCHY
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Narodów

Cztery gole w hicie Ligi Narodów! Francja prowadziła od 13. sekundy, ale przegrała z Włochami!

Od 13. sekundy Francja prowadziła w Paryżu z Włochami w hicie Ligi Narodów dywizji A (1. kolejka), ale goście odwrócili losy spotkania i wygrali 3:1 na Parc des Princes.

Maciej Ziółkowski

Hit Ligi Narodów zapowiadał się naprawdę interesująco. Francja zdołała już raz wygrać wspomniane rozgrywki, a niedawne mistrzostwa Europy zakończyła na półfinale. Włosi, którzy dwa razy byli na 3. miejscu w UEFA Nations League, szybciej pożegnali się z EURO 2024, odpadając już w 1/8 finału.

Piątkowy mecz kapitalnie rozpoczął się dla Francji, która objęła prowadzenie już w 13. sekundzie! Bradley Barcola wykorzystał duży błąd Giovanniego Di Lorenzo na boku boiska, odebrał mu piłkę, wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał skuteczny strzał, pewnie wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Włosi mogli szybko wyrównać. W 6. minucie Davide Frattesi miał świetną szansę, ale główkował z bliska w poprzeczkę. Dobitka Mateo Retegui też była niecelna.

Po pół godzinie gry goście doprowadzili do wyrównania w pięknym stylu. Andrea Cambiaso dograł z prawej na lewą stronę, Federico Dimarco przeprowadził dwójkową akcję z Sandro Tonalim i ładnie uderzył z woleja (10. metr) w okolice okienka.

Przyjezdni, którzy zdołali się otrząsnąć po błyskawicznym ciosie z początku rywalizacji, wyglądali solidniej i byli bliżej drugiego gola, po pierwszej połowie mogli wygrywać.

Dokonali tego chwilę po przerwie, poprzez kontrę. Retegui płasko zagrał bez przyjęcia w pole karne, do Frattesiego, który skutecznie uderzył na wślizgu, z 12. metra, z tzw. pierwszej piłki.

Azzurri znowu poszli za ciosem i odskoczyli miejscowym. W 74. minucie błysnęli zmiennicy – Destiny Udogie zszedł z lewej strony do środka i płasko zagrał w szesnastkę, a Giacomo Raspadori minął Williama Salibę i udanie uderzył w drugim kontakcie z 6. metra w prawy dolny róg, ustalając wynik na 3:1 dla Włochów.