Ćwierćfinały Ligi Europy – zapis multirelacji

Roma, Manchester United, Arsenal i Villarreal zagrają w półfinałach Ligi Europy.

Arsenal wykonał zadanie, Mikel Arteta może być zadowolony. (fot. Reuters)

90+5′ – Koniec! W półfinałach wystąpią: Manchester United, Roma, Arsenal i Villarreal.

90′ – 2:0 dla Manchesteru United. Gola samobójczego zdobył Vallejo.

86′ – Mocne uderzenie z dystansu autorstwa Diaza. De Gea był dobrze ustawiony i złapał piłkę.

77′ – Arsenal stawia wyraźną kropkę nad i. Czwartego gola strzelił Lacazette.

75′ – Dinamo nie składa broni. Na 1:2 trafił Orsić.

72′ – Gol dla Romy! Golkipera Ajaxu pokonał Dżeko. Drużyna z Holandii potrzebuje gola, by doprowadzić do dogrywki.

70′ – Na 20 minut przed końcem zmagań awans na wyciągnięcie ręki mają piłkarze Manchesteru United, Villarrealu, Arsenalu i Romy.

66′ – Stratę swojej drużyny mógł zmniejszyć także Sanchez z Granady, lecz pomylił się.

65′ – Koszmarne pudło Orsicia. Skrzydłowy Dinama uderzył obok słupka.

58′ – Korekta: nie ma drugiego gola dla Ajaxu. Był faul.

56′ – Roma 0:2 Ajax! Bramkę zdobył Tadić i na tę chwilę to ekipa z Amsterdamu jest w półfinale.

50′ – Kapitalną szansę miał Greenwood. Anglik znalazł się na końcu precyzyjnego dośrodkowania, lecz strzelił głową prosto w bramkarza Granady.

49′ – Ajax obejmuje prowadzenie. Piłkę w siatce umieścił Brobbey.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

Przerwa – Dzisiejsze trafienie Bukayo Saki było jego czwartym w rozgrywkach na Starym Kontynencie. Żaden nastolatek w historii Arsenalu nie mógł pochwalić się lepszym dorobkiem.

45+3′ – Koniec pierwszej połowy. Na 45 minut przed końcem meczów bliżej półfinałów są Villarreal, Arsenal, Manchester United oraz Roma.

43′ – Villarreal prowadzi już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Moreno.

38′ – W Rzymie sędzia skorzystał z VAR-u, by sprawdzić, czy w polu karnym Romy nie doszło do przewinienia na Tadiciu. Ostatecznie nie podyktował jedenastki.

36′ – Gol dla Villarrealu! Golkipera Dinama pokonał Alcacer.

34′ – Silne uderzenie z woleja autorstwa Bruno Fernandes. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

30′ – Za nami dwa kwadranse gry. Villarreal remisuje z Dinamo 0:0, Slavia przegrywa z Arsenalem 0:3, Roma bezbramkowo remisuje z Ajaxem, a Manchester United prowadzi z Granadą 1:0.

26′ – Niezłą okazję miał Chukwueze z Villarrealu, ale na listę strzelców się nie wpisał.

25′ – Slavia 0:3 Arsenal. Prowadzenie londyńczyków podwyższył Saka.

21′ – Granada mogła doprowadzić do wyrównania na Old Trafford, ale Herrera nie trafił głową z bliskiej odległości.

21′ – Arsenal się nie zatrzymuje! Na 2:0 trafił Lacazette, który wykorzystał rzut karny.

20′ – Villarreal ma dużą przewagę, oddał dwa strzały, lecz na Estadio de la Ceramica nadal jest 0:0.

18′ – Do dwóch razy sztuka? Wiele na to wskazuje. Do siatki trafia Pepe, Arsenal prowadzi.

17′ – Korekta: w Pradze nadal 0:0. Gol dla gości został anulowany po tym, jak VAR wykazał spalonego.

14′ – Gol dla Arsenalu! Jego autorem Smith Rowe! Na ten moment Kanonierzy prowadzą w dwumeczu 2:1.

13′ – Bardzo dobrą okazję miał Ajax. Klaassen oddał strzał z obrębu pola karnego, ale został zablokowany.

10′ – Na pozostałych boiskach na razie bez goli i groźnych sytuacji bramkowych.

6′ – Natychmiastowa rehabilitacja Uruwgajczyka! Telles dośrodkował piłkę, Pogba zgrał ją tyłem głowy, a Cavani trafił do siatki. Czerwone Diabły prowadzą 1:0.

5′ – Manchester United wyprowadził groźny kontratak, lecz podanie Cavaniego do Greenwooda było zbyt głębokie i bramkarz Granady przejął piłkę.

1′ – Na wszystkich boiskach rozbrzmiały pierwsze gwizdki arbitrów!

20:50 – W pierwszych częściach ćwierćfinałowych dwumeczów Ajax uległ Romie 1:2, Arsenal zremisował ze Slavią 1:1, Dinamo przegrało z Villarrealem 0:1, a Granada poległa w starciu z Manchesterem United 0:2. Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się niebawem. Spotkania rozpoczną się o godzinie 21:00.