KRAKOW 14.09.2024
MECZ 8 KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA  SEZON 2024/2025 -- POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: Cracovia - Pogon Szczecin
NZ RADOSC PO GOLU CELEBRATION AFTER GOAL MIKKEL MAIGAARD MICK VAN BUREN MIKKEL MAIGAARD VIRGIL GHITA DAVID KRISTJAN OLAFSSON

Cracovia nie przestaje zachwycać. Pasy pokonały Pogoń przy Kałuży

Cracovia to największa rewelacja początku sezonu. Pasy po raz kolejny potwierdziły wysoką formę. Tym razem podopieczni Dawida Kroczka ograli 2:1 Pogoń Szczecin.

Początkowo rozegranie tego meczu stało pod znakiem zapytania. Wszystko przez intensywne opady deszczu i podtopienia na stadionie przy ulicy – nomen omen – Kałuży. Ostatecznie jednak zapadła decyzja, że spotkanie odbędzie się, ale bez udziału publiczności.

Na zroszonej murawie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy w 20. minucie po trafieniu Mikkela Maigaarda wyszli na prowadzenie.

Pogoń wyrównała w 72. minucie za sprawą Leo Borgesa, jednak ostatnie słowo należało ponownie do Cracovii.

W dziewięćdziesiątej minucie Amir Al-Ammari dośrodkował z rzutu wolnego w kierunku pola karnego, gdzie do piłki dopadł Virgil Ghita. Rumun strzałem głową pokonał swojego rodaka w bramce – Valentina Cojocaru – i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Pasów.

Pasów, które w ośmiu meczach zgromadziły 16 punktów i zajmują fotel wicelidera tabeli. Portowcy natomiast zaprzepaścili szansę na odrobienie strat do podium.