Coppa Italia: Sampdoria wyeliminowała Udinese

Sampdoria Genua po rzutach karnych pokonała Udinese w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1, a dogrywka zakończyła się rezultatem 2:2.

W 32. minucie prowadzenie dał gospodarzom wypożyczony z Manchesteru United Federico Macheda, a Udinese wyrównało dopiero w 90. minucie spotkania za sprawą trafienia Mauricio Isli. Już na początku dogrywki wynik na korzyść gości podwyższył z kolei German Gustavo Denis, jednak do rzutów karnych zdołał doprowadzić Giampaolo Pazzini, który w 109. minucie skutecznie wykorzystał jedenastkę.

W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy ze Stadio Luigi Ferraris i awansowali do ćwierćfinału.