DOHA 30.11.2022
MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE NOZNEJ 2022 GRUPA C MECZ: POLSKA - ARGENTYNA 0:2 --- 2022 FIFA WORLD CUP GROUP C MATCH: POLAND - ARGENTINA 0:2
EMILIANO MARTINEZ

Ligi w Europie Świat

Copa America: Wielki Emiliano Martinez. Uratował Lionela Messiego i Argentynę

Argentyna wygrała z Ekwadorem i awansowała do półfinału Copa America. Do udowodnienia wyższości nad rywalem potrzebowała serii rzutów karnych, w których błysnął Emiliano Martinez.

Maciej Sarosiek

Po zakończeniu regulaminowego czasu gry obowiązywał remis 1:1. W 35. minucie wynik otworzył Lisandro Martinez. W 62. mógł wyrównać Enner Valencia, ale nie wykorzystał jedenastki. Gdy wszystko wskazywało na to, że mistrzowie świata zachowają czyste konto, w drugiej minucie doliczonego czasu trafił Kevin Rodriguez.

Nie licząc finału, w Copa America nie obowiązują dogrywki. Drużyny od razu przystąpiły więc do serii rzutów karnych.

Zaczęła Argentyna i zaczęła źle. Lionel Messi zdecydował się uderzyć w stylu Antonina Panenki, ale obił poprzeczkę. Piłka nie wpadła do siatki.

Gdy jeden z liderów drużyny zawiódł, do akcji wkroczył drugi. Emiliano Martinez nie dał się pokonać w żadnej z dwóch pierwszych kolejek. Obronił strzały Angela Meny oraz Alana Mindy. Złe położenie swojego zespołu zamienił w dobre.

Potem wszyscy zawodnicy uniknęli pomyłki, ale Argentyna miała przewagę. Decydującą jedenastkę wykorzystał Nicolas Otamendi.

Martinez i spółka czekają na rywala w półfinale. Zostanie nim lepszy z pary Wenezuela – Kanada.