RECORD DATE NOT STATED Copa America USA 2024 Argentina vs Peru Lautaro Martinez celebrates his goal 2-0 of Argentina during the CONMEBOL Copa America 2024 group A match between Argentina and Peru, at Hard Rock Stadium, on June 29, 2024 in Miami Gardens, Florida, United States. MIAMI GARDENS FLORIDA UNITED STATES Copyright: xJONATHANxDUENASx 20240629204921_CA_GA_2024_ARG_PER_MARTINEZ184,Image: 885891344, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxMEXxCHNxRUS, Model Release: no, Credit line: JONATHAN DUENAS / imago sport / Forum

Ligi w Europie Świat

Copa America: Perfekcyjna faza grupowa w wykonaniu Argentyny

Za sprawą dubletu Lautaro Martineza Argentyna wygrała z Peru. Tak zwieńczyła bezbłędny udział w fazie grupowej Copa America.

Maciej Sarosiek

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, pięć goli strzelonych, zero straconych. Oto bilans mistrzów świata w zasadniczej rundzie turnieju. Z dziewięcioma punktami w dorobku wyprzedzili w tabeli Kanadę (cztery oczka), Chile (dwa) oraz Peru (jedno). W ćwierćfinale zmierzą się z drużyną, która zajmie drugie miejsce w grupie B. Aktualnie plasuje się na nim Ekwador.

Z Peru Argentyna poradziła sobie mimo kilku przeciwności. Przy linii bocznej zabrakło zawieszonego Lionela Scaloniego, którego zastąpił jego asystent, Walter Samuel. Zmagający się z problemami zdrowotnymi Lionel Messi zasiadł na ławce rezerwowych i się z niej nie podniósł. W 72. minucie, przy stanie 1:0, Leandro Paredes nie wykorzystał rzutu karnego.

Wszystko to nie miało jednak znaczenia wobec znakomitej formy strzeleckiej Lautaro Martineza. W 47. minucie napastnik otworzył wynik starcia, a w 86. go zamknął. W trakcie bieżącego Copa America zdobył już cztery bramki, mimo że dwa pierwsze mecze zaczął w roli rezerwowego.

4

gole strzelił w trakcie trwającego Copa America Lautaro Martinez. Dzięki temu przewodzi rywalizacji o Złotego Buta.

Argentyna pewnym krokiem zmierza w stronę obrony tytułu najlepszej reprezentacji w Ameryce Południowej.