Co się dzieje z mistrzem Anglii?

Manchester City popadł w wyraźny kryzys ligowy. Ostatnie zwycięstwo okazało się jednorazowym zwycięstwem, bowiem teraz mistrz Anglii zremisował z Crystal Palace 2:2.

Manchester City ponownie stracił punkty w meczu Premier League! Tym razem podopieczni Pepa Guardioli nie znaleźli sposobu na to, aby pokonać Crystal Palace na Etihad Stadium.

Mecz rozpoczął się po myśli mistrza Anglii. City szybko przejęło inicjatywę w tym meczu i prowadziło po pierwszej połowie dzięki bramce zdobytej przez Jacka Grealisha.

W 54. minucie do siatki trafił młodziutki Rico Lewis, dla którego to premierowe trafienie w pierwszej drużynie Obywateli. Mimo że optyczna przewaga gospodarzy była bardzo mocno zauważalna, do głosu doszli zawodnicy Crystal Palace. W 76. minucie Jean Mateta zdobył gola kontaktowego.

Już w doliczonym czasie gry Crystal Palace dostało rzut karny po tym, jak Phil Foden sfaulował jednego z przeciwników w obrębie własnego pola karnego. Michael Olise trafia piłkę w lewy, dolny róg bramki i pokonał Edersona, dając tym samym cenny remis „Orłom”.

Manchester City w ostatnich tygodniach najczęściej remisuje, co wiąże się ze stratami punktów. Teraz Obywatele zajmują dopiero 4. miejsce w klasyfikacji ligowej. Crystal Palace jest w tym momencie na 17. lokacie.