City deklasuje Luton i wskakuje na pozycję lidera

Dominacja Manchesteru City. Drużyna Guardioli rozbiła w pył beniaminka z Luton.

Luton zaczęło to spotkanie od gola samobójczego i w dalszej części wcale nie było lepiej. Różnica klas była powalająca.

W 2. minucie do strzału z woleja złożył się Haaland, a jego uderzenie odbiło się od głowy Hashioki i zmyliło bramkarza. W pierwszej połowie The Citizens nie potrafili zdobyć więcej goli pomimo dużej przewagi. Druga część spotkania otworzyła worek z bramkami.

Najpierw do siatki trafił Kovacic, a kilka minut później na 3:0 z rzutu karnego piłkę zapakował Haaland. Po błędzie obrony gola honorowego zdobł Ross Barkley. Niewiele wniósł on do meczu, ponieważ City poprawiło swój dorobek bramkowy w kolejnych minutach. Najpierw Gvardiol asystował Doku, a kilka minut później piłkarze zamienili się rolami i mieliśmy 5:1.