Byki zmiażdżyły Schalke

To był mecz do jednej bramki. RB Lipsk nie miał litości dla beniaminka i pokonał Schalke aż 6:1 w meczu 17. kolejki Bundesligi.

W ostatnim ligowym meczu Schalke co prawda przegrało z Eintrachtem 0:3, jednak beniaminek niemieckiej ligi miał przebłyski, które niewątpliwie dały nadzieję kibicom Die Königsblauen na poprawę sytuacji i walkę o utrzymanie w lidze. Dzisiejszy mecz z Lipskiem jednak zweryfikował aktualnie ostatnia w tabeli drużynę.

Już w pierwszej połowie RB Lipsk zapewnił sobie wygraną. „Byki” całkowicie zdominowały mecz do przerwy i zdobyły aż cztery gole. Dwa razy do siatki trafił Andre Silva, trafienie dołożyli Timo Werner i Benjamin Henrichs

Po przerwie „Byki” miały pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, jednak na początku Schalke nieco się obudziło, czego efektem było trafienie Soichiro Kozukiego. Mimo że goście grali na niższym biegu, w końcówce spotkania jeszcze po bramce dołożyli Dani Olmo i Yussuf Poulsen, ustanawiając wynik na 6:1.

Lipsk dzięki zwycięstwu wskoczył ponownie na 2. miejsce w tabeli. Schalke zanotowało dziś 12. porażkę z rzędu i grzęźnie na ostatnim miejscu w tabeli z 9 punktami na koncie.