BVB z kolejnym zwycięstwem

Borussia Dortmund rozniosła swoją imienniczkę z Moenchengladbach aż 6:0. Mimo że wynik tego nie wskazuje, spotkanie – szczególnie w pierwszej połowie – było bardzo wyrównane.

Borussia Dortmund rehabilituje się po ostatnim blamażu w Lidze Europy. Tym razem drużyna z Zagłębia Ruhry wysoko pokonała Borussię Moenchengladbach aż 5:0. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie odstawała, mimo to tylko zawodnikom z Dortmundu udawało się trafić do siatki.

W 26. minucie Marco Reus otworzył wynik spotkania. Pięć minut później Donyell Malen podwyższył wynik, asystę zanotował Reus.

W drugiej połowie Borussia Dortmund miała już wyraźną przewagę i była niezwykle skuteczna. W 70. minucie spotkania Marius Wolf podwyższył na 3:0, cztery minuty później Youssoufa Moukoko trafił następną bramkę.

W końcowych minutach Marco Reus zdobył swojego drugiego gola, w 90. minucie Emre Can wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 6:0.

Borussia Dortmund umacnia się na drugiej lokacie w tabeli, jednak strata do bawarskiego klubu wynosi 6 punktów.