BVB nie wykorzystało przegranej Lipska

Borussia Dortmund przegrała z Hoffenheim. W konsekwencji nie powiększyła przewagi nad RB Lipsk i nie przybliżyła się do zakończenia sezonu w czołowej czwórce tabeli Bundesligi.

Sabitzer i spółka zawiedli. (fot. Forum)

W efekcie sobotniej porażki Czerwonych Byków z Bayernem Monachium BVB mogło odskoczyć im na dystans czterech punktów. Nic jednak z tego. Nadal przeważa jednym oczkiem. Nadal zajmuje czwarte miejsce, do trzeciego VfB Stuttgart tracąc sześć punktów.

Drużyna z Dortmundu źle weszła w mecz, wszak już w 2. minucie piłkę w jej siatce umieścił Ihlas Bebou. Szybko się jednak ocknęła i do przerwy prowadziła 2:1 dzięki golom Donyella Malena oraz Nico Schlotterbecka. Dwie asysty zanotował Marco Reus.

W drugiej połowie strzelało jednak tylko Hoffenheim. Konkretnie Maximilian Beier, który skompletował dublet i zapewnił swojemu zespołowi triumf.