BVB lekko wygrywa z VfB Stuttgart

Efektowne przełamanie graczy Borussii Dortmund. W 11. kolejce Bundesligi pokonali aż 5:0 VfB Stuttgart i kończą passę bez zwycięstwa w lidze.

Ostatni czas nie był udany dla drużyny Borussii Dortmund. Niemiecka drużyna notowała dwa remisy i jedną porażkę, przez co spadła w klasyfikacji ligowej. W 11. kolejce ligowej przyszło jednak przełamanie i to bardzo widowiskowe. BVB pokonała Stuttgart aż 5:1.

To był zdecydowanie mecz do jednej bramki. BVB miało zdecydowaną przewagę w tym meczu i wszystkie statystyki stoją po stornie gospodarzy. Wynik napoczął Jude Bellingham już w 2. minucie meczu. Dziesięć minut później było już 2:0 po trafieniu Nicklasa Sule. Jeszcze w pierwszej części spotkania było 3:0 po golu Giovanniego Reyny.

Po przerwie wynik podwyższali Jude Bellingham i Youssouf Moukoko

W ostatnich minutach meczu w szeregi Borussii wkradło się przedwczesne rozprężenie i Luca Pfeiffer zdołał trafić honorowego gola dla Stuttgartu. Trafienie nie zostało jednak uznane przez wcześniejszą pozycję spaloną.

Borussia widowiskową wygraną poprawiła swoje notowania w lidze i aktualnie jest na 4. miejscu w klasyfikacji. VfV spadło na 16. miejsce.