Bundesliga: Zwycięstwa Mainz, FC Koeln i Hannoveru

W pięciu sobotnich meczach 24. kolejki niemieckiej Bundesligi padło dziewięć goli. W jednym z najciekawszych meczów St. Pauli przegrało u siebie 0:1 z doskonale radzącym sobie w tym sezonie Hannoverem 96. Podopieczni Mirko Slomki wygrali dosłownie rzutem na taśmę, gdyż dopiero w 89. minucie Cristian Schulz pokonał bramkarza gospodarzy.

W innym spotkaniu Schalke zremisowało 1:1 z Norymbergą, zaś gola dla zespołu z Gelsenkirchen zdobył były gwiazdor Realu Madryt, Raul, który w 52. minucie wykorzystał nieuwagę zawodników rywala. Punktami podzieliły się również zespoły Kaiserslautern i Hamburgera SV, gdyż mecz pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 1:1.

Coraz bliżej utrzymania w Bundeslidze jest zespół FC Koeln. Tym razem bez Polaków w składzie drużyna z Kolonii na własnym stadionie skromnie 1:0 pokonała SC Freiburg. Gola dla swojego zespołu zdobył w 89. minucie urodzony w Gliwicach Lukas Podolski.

Wreszcie zwyciężyła także ekipa Mainz, która na wyjeździe uporała się z Hoffenheim, wygrywając 2:1.