Polska Reprezentacja Polski

Bundesliga: Wpadka Borussii, bramka Matuszczyka (akt.)

Borussia Dortmund, z trzema Polakami w wyjściowej „11”, zremisowała przed własną publicznością z VFB Stuttgart 1:1 w meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Z trójki reprezentantów Polski tylko Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut. Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 64. minucie przez Lucasa Barriosa, a Robert Lewandowski w 89. minucie przez Marco Stiepermanna.

Wpadkę Borussii wykorzystał Bayern Monachium, który rozgromił u siebie FC Kaiserslautern 5:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się niezawodny Mario Gomez.

Po piąte zwycięstwo w sezonie sięgnęła Kolonia, która zaaplikowała trzy bramki Werderowi Brema. Jedną z nich zdobył mocnym strzałem w długi róg Adam Matuszczyk, a dwie pozostałe były udziałem Lukasa Podolskiego. Przy drugiej z nich asystował Sławomir Peszko. Polski pomocnik w 84. minucie wyłożył piłkę Podolskiemu, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. Chwilę później były piłkarz Lecha Poznań opuścił murawę.

Punkty pogubiły także pozostałe drużyny z czołówki tabeli. Hannover przegrał z Schalke 0:1, a Mainz podobnym rezultatem z VFL Wolfsburg.